Aktuality 2017
Palakát v plné velikosti můžete stáhnout zde


Palakát v plné velikosti můžete stáhnout zde
Zkoušky ZOP a ZPU 1 proběhnou v neděli 13. května 2018,
Rozhodčí : paní Marcela Nalezená
Cena posuzovného 350Kč při platbě předem
(400Kč při dohlášení na místě)
Nahlásit se můžete u MVDr. Matěje Procházky
(mobil 737194594 nebo na m.prochazka@seznam.cz)


Třebovské klání

netradiční závod pro mladé psy a začínající psovody


Prvotní myšlenka uspořádání závodu výcviku psů ve sportovní kynologii, který by umožnil start mladým psům a jejich začínajícím páničkům s minimálním rizikem, že by si mohli samotným závodem dosavadní rozdělanou práci pokazit, vznikla již začátkem roku 2015. Na ralizaci této myšlenky se podíleli představitelé dvou kynologických organizaci - ZKO Moravská Třebová a ZKO Česká Třebová-Javorka.

Principiálně šlo o to, aby mohli psovodi se svýmy psy předvést, co umí, pod dohledem a za posouzení kvalifikovaného rozhodčího, za přítomnosti zdravého stresu vyplývajícího ze soutěžní atmosféry. Jednotlivé cviky a jejich bodování bylo upraveno takovým způsobem, aby začínající psovody bodové ohodnocení spíše motivovalo než odradilo od další práce. Cviky, které nebyly provedené podle představ samotného psovoda mohly být na místě opraveny za odborné konzultace s rozhodčí.

Původně se mělo jednat o závod uspořádaný pouze pro členy dvou spolupořádajících klubů. Nicméně závod po jeho uvedení na začátku velkých prázdnin 2015 zaznamenal takový ohlas, že na druhém ročníku startoval nemalý počet závodníků z dalších ZKO v regionu. Samotná podstata závodu, tedy soupeření mezi členy ZKO Moravská Třebová a ZKO Česká Třebová-Javorka (viz. název Třebovské klání), zůstala v jádru zachována. Členové ostatních ZKO si při prezenci mohli sami vybrat, za který tým budou chtít soutěžit. Každý závodník tedy bojoval jednak sám za sebe, jednak ve prospěch celého týmu, přičemž vítězný tým získal putovní pohár.

Druhého ročníku Třebovského klání, konaného v úterý 5. července 2016 na půdě cvičiště ZKO Moravská Třebová, se zúčastnilo celkem 43 závodníků z šesti různých kynologických organizací. Soutěžící se mohli utkat v jedné ze tří soutěžních kategoriích. Jádrem každé kategorie byly cviky poslušnosti dle NZŘ (ZZO, ZZO1). Cviky třetí kategorie byly speciálně upraveny pro štěňata a mladé psy do dvou let bez složené zkoušky. Psovodi si mohli své miláčky v rámci třetí kategorie motivovat na pamlsky či hračky. Druhou část závodu pak tvořili netradiční disciplíny.
Nejmladším účastníkem závude se stal Tomáš Cápal, kterému je teprve šest let, s fenou Fatimou. Tato dvojice obsadila druhé místo v kategorii Pupík-Junior. Nejmladší psem byla fenka Zlatého retrívra (5 měsíců) Cornelia pod vedením majitelky Jany Pajchlové.

Na hladký průběh závodu dohlíželo 9 pořadatelů a kvalifikovaná rozhodčí. Díky poloze našeho cvičiště na trase naučné stezky si na akci našla cestu také veřejnost, která přišla posedět, občerstvit se a shlédla část soutěže. Během závodu se na akci vystřídalo asi 100 diváků, pokud nepočítáme samotné závodníky a jejich doprovod.

Celá tato akce by se nemohla uspořádatbez mohutné podpory našich sponzorů, kterým tímto děkujeme.

Sponzorem akce je Fitmin, značka výživových programů pro psy, kočky a koně.

&
Chovex - Chovatelské potřeby Pavel Vyhnálek
Čarodějnický rej 2016

Image 02